szkola (8)Często ludzie uczą się na lekcjach angielskiego, lecz generalnie tak naprawdę niewiele umieją. I nie chodzi w tym momencie nawet o to, że są słabymi uczniami. Najzwyczajniej nie ma wielu tych państw, gdzie język angielski jest dobrze uczony. Może to nieco dziwne, ale prawda jest taka, że jeśli uczeń nie będzie samodzielnie się uczył, to w przeważającej większości przypadków będzie mieć kłopoty – kiedy przykładowo w czasie przerwy letniej wyjedzie popracować do Londynu albo choćby nieanglojęzycznego Sztokholmu, etc. Co zatem zrobić, aby absolutnie żaden czasownik, swobodna konwersacja, etc., naprawdę nie sprawiały dla nas problemu?
Jest sporo tych rozwiązań, dzięki to którym będziemy mieli możliwość sporo lepiej nauczyć się angielskiego. Np. present simple, etc., zostały szczegółowo wyjaśnione na specjalistycznych forach internetowych. Wystarczy odrobinę się rozejrzeć, a zapewne natrafienie na takie forum językowe, które w istocie jest interesujące, nie powinno dla nas stanowić dużego problemu. Akurat co do tego trudno mieć jakieś wątpliwości – wystarczy korzystać z chociażby wyszukiwarki… Bardzo dobrym wyjściem jest także rozmowa z Anglikami albo mieszkańcami USA. Gdzie? Chociażby za pomocą Skype!