Łódzka uczelnia kosmetologii – młodzi ludzie powinni być kształceni, w kierunkach poszukiwanych przez pracodawców na europejskich rynkach pracy, czyli umiejętności bardziej praktycznych niż teoretycznych. Oczywiście jaka jest rzeczywistość wszyscy doskonale wiemy, pomimo wielu informacji na ten temat, dalej wybieramy profile nieadekwatne do tego co stawia przed nami potencjalny pracodawca. Mówimy tutaj nie tylko o edukacji ponadgimnazjalnej, lecz także na uczelniach wyższych, kolejne pokolenia marketingowców, ekonomistów czy humanistów powinniśmy jak najszybciej zastąpić wszelakiej maści inżynierami, specjalistami IT czy innowacyjnych technologii. Jak najszybciej do łask powinny wrócić szkoły zawodowe, zwłaszcza o pożądanych kierunkach, gdzie deficyt w braku odpowiednich pracowników widoczny jest już od kilku lat. W dalszym ciągu kładźmy ogromny nakład na naukę języków obcych, tutaj im wcześniej zostanie ona rozpoczęta, tym znacznie lepiej przyswaja się taka wiedza, a na pewno niejednokrotnie okaże się ona przydatna.